Edicione

Edicioni informativ i së premtes në “Tirana Today”

               Publikuar në : 14:19 - 12/10/18 marsela

Edhe sot zhvillimet kryesore janë sjellë shkurtimisht përmes edicionit informativ në “Tirana Today”.

Salianji: Unë besoj në Zot, te Alizoti beson Rama

Deputeti demokrat Ervin Salinaji, foli për mediat pas dëshmisë që dha në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, në lidhje me hetimet për dosjen e pagëzuar si “Babalja”. Salianji është marrë në pyetje, lidhur me audio-përgjimin në të cilën pretendohet se shfaqet vëllai i ministrit të Brendshëm, në pazare droge.

Veliaj prish strukturën pa leje të Shullazit

Sot në Tiranë është prishur një strukturë metalike pa leje, e cila u ngrit natën në afërsi të rreth-rrotullimit “Shqiponja” në Laprakë.

Ajo u ngrit nga një grup që njiheshin në komunitet si “ushtarët e Shullazit”. Lajmin e prishjes së kësaj strukture e bëri të ditur kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Ai shkruan se koha e të fortëve në Tiranë ka marrë fund.

Alibeaj: Mazhoranca teatër hipokrizie

Për opozitën, konsultimi me shoqërinë civile për Vettingun në politikë është një teatër hipokrizie i mazhorancës. Në mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit, deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, tha se mazhoranca e ka marrë verdiktin e saj për të mos pranuar këtë proces.

5 të vdekur pa kaluar 24 orë

Ndonëse statistikat e ministrisë së Brendshme tregojnë se kriminaliteti dhe numri i vrasjes kanë patur tendencë ulje, realiteti duket krejt ndryshe. Vetëm gjatë  24 orëve të fundit, në Tiranë dhe në Mat janë shënuar pesë raste vrasjesh.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu