Kryesore

Del video/ Ekspozita në Gjermani, Rama shikohet nën shoqërinë e Lindës dhe Zahos

               Publikuar në : 12:10 - 06/12/18 ad min

Jo vetëm mediat gjermane por edhe ato franceze i kanë kushtuar vëmendje ekspozitës që hapi Rama në Rostock.

“Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nuk është bërë i njohur në mbarë botën përmes politikës së tij, por nëpërmjet veprave të tij artistike. Në kohën e tij të lirë krijon vizatime dhe skulptura. Një galeri arti në Rostock, Gjermanis, i kushton një ekspozitë këtij politikan me shumë aspekte”, shkruan media franceze arte.tv.

Kjo media i ka merrë një intervistë të shkurtër kreut të qeverisë. Ndërsa në materialin video Rama shikohet të jetë i shoqëruar nga gruaja e tij Linda dhe djali i tyre Zaho. Në një moment Rama e merr për dore Zahon dhe i tregon vizatimet e tij./Përshtati: Tirana Today/

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT