Bota

Dasma kthehet në mort, 20 të vdekur (foto)

               Publikuar në : 08:00 - 08/10/18 M. S

Një aksident fatal ka ndodhur në New York, me pasojë 20 të vdekur. Mediat e huaja rasportojnë se në aksident u përfshinë dy mjete, në kryqëzimin e Rrugës Shtetërore 30A.

Një limuzinë e cila ishte nisur në një dasmë, është përplasur me një automjet tjetër në një vend turistik, të mbushur plot me njerëz.

Zyrtarët lokalë thanë se limuzina e dëmtuar po ngjiste me shpejtësi një kodër, dhe më tej është rrëzuar në rrethinat përpara dyqanit të Apple Barrel në Schoharie.

18 nga viktimat ishin në limuzinë, dhe 2 ishin në makinën tjetër, shtojnë të njëjtat burime.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT