PC & Mobile Archives - Tirana Today
 • LG G7 prezantohet në maj, konkurron fort gjigandët e celularëve

  Mediat nga Koreja Jugore sugjerojnë se modeli më i ri LG G7 do të jetë në treg në muajin maj, derisa prezantimi zyrtar i telefonit do të mbahet gjatë prillit. Raportet po ashtu konfirmojnë se telefoni do të ketë ekran OLED, i cili do të ketë kamerë të përparme...
 • Galaxy S9 dhe S9+ “përmbysin” nga froni iPhone X

  Disa javë më parë, Samsung prezantoi dy modelet e reja të tij, “Galaxy S9” dhe “Galaxy S9+”, gjatë një eventi të mbajtur pak para Kongresit botëror të telefonisë në Barcelonë, javën e shkuar. E verdikti i ekspertëve është se “Galaxy S9” ka lënë pas “iPhone X”, që kishte marrë...
 • HTC U12, telefoni i parë me rrjetin 5G

  Hera e fundit kur është folur për modelin e ri të telefonit të HTC’së – U12 ka qenë një konferencë lidhur me rrjetin mobil 5G, e cila po mbahej në vendin e origjinës së prodhuesit të njohur. Në atë kohë ishte thënë se HTC U12 do të vijë me...
 • Shqipëria ka më shumë celularë sesa njerëz

  Rreth 3.5 milionë shqiptarë janë përdorues të rregullt të telefonisë celulare që tregon një rritje me 3.8% në krahasim me tremujorin e fundit të 2016. Ky është rezultati i studimeve të fundit të Autoritetit të Komunikimit Elektronik dhe Postar (AKEP). Sipas treguesve statistikorë të tremujorit të katërt të 2017,...
 • Rikthehet “legjenda” Nokia 8110 me super çmim

  Telefoni është i bazuar në të njëjtë platformë sikurse edhe Nokia 3310 4G, HMD Global vazhdon të ringjallë telefonat legjendar të Nokia-s, dhe këtë herë erdhi modeli Nokia 8110. Telefoni Nokia 8110 ka fituar statusin e tij të kultit në Matrix (të gjithë kujtojmë skenën ku Neo përdor Nokia...
 • Foto+Video/Gjiganti Samsung prezanton Galaxy S9 dhe S9+

  Gjiganti i teknologjisë, Samsung, sapo ka prezantuar në Barcelonë dyshen e shumëpritur Galaxy S9 dhe S9+. Smartfonët e rinj të avancuar vijnë me specifika të reja, por me dizajn kryesisht të vjetër. Të dy, S9 dhe S9+, vijnë me dizajn të ngjashëm, kornizën nga alumini – janë rezistentë ndaj ujit,...
 • Huawei prezanton modelin e ri të celularit, P20

  Në Kongresi Botëror i Celularëve (MWC), i cili do të mbahet nga 26 shkurti deri më 1 mars, do të marrin pjesë emra të mëdhenj të prodhuesve të telefonave dhe pajisjeve të ndryshme teknologjike, duke përfshirë edhe Huawein. Prodhuesi kinez tashmë ka prezantuar telefonin e tij të ri të...
 • ʽAvullonʼ në treg versioni i ri i celularëve Lava Red OnePlus 5T

  Në SHBA, OnePlus e ka shitur tërësisht sasinë e versionit të ri të telefonit të saj të fundit Lava Red OnePlus 5T. Prodhuesi kinez i telefonave e ka ndarë këtë lajm të rëndësishëm përmes një cicërime në Twitter, më herët gjatë kësaj jave. Por megjithatë thuhet se ka edhe...
 • Celularët elitarë, një treg i limituar por i pashmangshëm

  Tregu i smarftonëve premium, është një treg i bllokuar, por për t’u pozicionuar si një markë inovatore, të rrisësh shitjen e produkteve apo të rrisësh marzhin e fitimit, liderët e smartfonëve vazhdojnë të nxjerrin modele gjithnjë e më të shtrenjta, sipas një analize të zhvilluar nga e përditshmja franceze,...


Kthehu