Kuriozitete Archives - Tirana Today
 • Thurje me shtiza për shëndet të mirë dhe mendje krijuese

  Procesi i thurjes është argëtues, kreativ dhe produktiv, është një e mirë për trupin, mendjen dhe emocionet. Nëse nuk dini të thurni me shtiza, është koha për të mësuar. Përparësia, për mirëqenien fizike dhe mendore, do të jetë e menjëhershme dhe e qëndrueshme. Këto nuk janë hipoteza, ndjesi dhe...
 • Foto/Të penduar për tatuazhet, njihuni me personat që u mburrën dikur me to

  Tatuazhet kanë qenë një trend për të gjithë të rinjtë në botë por që shumë prej tyre kanë “shkatërruar” jetën dhe tashmë kanë ndjerë pendesë në bërjen e tyre. Disa foto që do shihni në brendësi të lajmit do tju bëjnë të mendoheni dy herë nëse vërtet do e...
 • Lady Gaga fejohet fshehurazi, ja kush është princi i kaltër (Foto)

  Edhe pse për shkak të sëmundjes kronike u detyrua të anulojë turnetë e saj botërore, Lady Gaga vazhdon të jetë e lumtur në jetën private. Ajo thuhet se është fejuar me Christian Carino, 48 vjeç, vitin e kaluar. Carino është agjent i Hollywood-it, i cili ka punuar për këngëtaren...
 • Bini në dashuri menjëherë, ndoshta i përkisni shenjës së …

  Dashuria është një ndjenjë e pabesueshme. Disa njerëz shkojnë me shumë qetësi drejt dashurisë nga frika e dhimbjes, të tjerët zhyten me kokë në të, duke mos u frikësuar nga pasojat e mundshme. Këtu janë shenjat e zodiakut që bien në dashuri shumë shpejt dhe sinqerisht: Binjakët Askush nuk...
 • 92-vjeçarja realizon ëndrrën për të mësuar shkrim dhe lexim

  Një grua 92-vjeçare nga verilindja e Turqisë, këto ditë është duke realizuar ëndrrën e saj të fëmijërisë, që është të mësojë të shkruajë dhe të lexojë, një aftësi që nuk kishte mundur ta realizonte kur ishte fëmijë, shkruan agjencia turke e lajmeve “Anadolu Agency”. Gullu Sarac është njëra nga...
 • Video/Ermali rrëfen momentin e vështirë: Vetëm përqafoja djalin dhe qaja

  Ermal Mamaqi, mbrëmë në emisionin më të ri të TV Klan, “Në Kurthin e Piter Pan”, i ka prekur të gjithë teksa ka kujtuar aksidentin e ndodhur dy vite më parë në Ferizaj. “I dola përpara një rrethrrotullimi, makina ime u bë gjysmë. Kur shkova në shtëpi, aty e...
 • Selena Gomez pozon me bikini, por diçka nuk shkon (Foto)  

  Pasi ka qenë në qendër të vëmendjes së medieve për ndarjen me Justin Bieber, Selena ka zgjedhur të largohet drejt Sydney-t për të pushuar me shoqërinë e saj. Ajo dukej e lumtur dhe e qeshur, teksa shijonte diellin dhe detin e Sydney-t me shoqërinë.Këngëtarja u fotografua duke marrë rreze...
 • Oriola Marashi feston ditëlindjen, ja surpriza që i bëri Noizy në mesnatë

  Modelja Oriola Marashi ditën e sotme feston ditëlindjen e saj të 22-të dhe siç është bërë traditë tashmë, festimet e ditëlindjes fillojnë që në mesnatë, kur ora shënon 00:00. Ai që ka surprizuar bukuroshen joshëse ka qenë miku i saj, reperi Noizy, i cili mesa duket i kishte organizuar...
 • Pas lajmit se do bëhen prindër, Besi dedikim të ndjerë Xhensilës

  Ata të dy tashmë po shijojnë dimensionin e vërtetë të lumturisë për një çift të dashuruarish! Më në fund, pas lajmeve që qarkulluan në media, ata u dorëzuan ditën e djeshme, me dëshirën për t’i “bërtitur” gjithë botës dhe fansave të tyre, lajmin më të bukur…atë të pritjes së...


Kthehu