Futboll Archives - Tirana Today
 • Daja: UEFA duhet të bëjë amnisti ndaj Skënderbeut

  Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja foli për çështjen e nxehtë që po kalon klubi korçar.  I ftuar në emisionin Fair Play në News 24, Daja deklaroi se UEFA duhet ta mbështesë Skënderbeun dhe jo ta dënojë. Trajneri theksoi se duhet dhënë ndihmë sportit shqiptarë dhe jo dënim. Ai sqaroi...
 • Skënderbeu i papërmbajtshëm, fiton me përmbysje në Kamëz

  Ekipi i Kamzës ishte përgatitur për një rezultat pozitiv në ndeshjen ndaj Skënderbeut, por nuk ia ka dalë dot.  Skuadra korçare ka përmbysur rezultatin në transfertë. Kamza shpresonte  për një rezultat pozitiv brenda në shtëpi, por ndeshja përfundoi me avantazhin e miqve me rezultatin 1-2. Ekipi  juglindor është tronditur...
 • Video/4 ndeshjet ku lojtarët e Skënderbeut “tërhoqën këmbën” sipas UEFA-s

  Raporti i dorëzuar në Komisionin e Disiplinës nga inspektorët e UEFA-s për të dënuar Skënderbeun me 10 vite pezullim nga kompeticionet e kësaj të fundit dhe 1 milion euro gjobë, ka në brendësi një numër të madh ndeshjesh të trukuara. Katër janë ndeshjet që kanë hapur polemikat më të...
 • Kukësi me stadium të ri, Gjici: Dhuratë nga…

  Federata Shqiptare e Futbollit dhe qeveria do tʼi dhurojnë Kukësit një stadium i ri. Në një intervistë për Top Channel, presidenti i skuadrës kampione të Shqipërisë, Safet Gjici tregon rreth projektit të rikonstruksionit të stadiumit, i cili kap shifrën e 5 milionë eurove, për një kapacitet prej rreth 10.000...
 • Kërcënimet/Takaj shuan dilemat: Ekipi s’do ndalet, arritje të mëdha na presin

  Pas akuzave të UEFA-s për trukim ndeshjesh nga Skënderbeu ka reaguar për herë të parë dhe presidenti i klubit të Skënderbeut Ardjan Takaj. Në reagimi, presidenti shkruan se nuk ka asnjë dijeni ne lidhje me kërcënimin e bërë ndaj personave të cilët po hetojnë Skënderbeun, ndërsa thekson se historia...
 • Raporti i UEFA-s/Skenari i trukimeve; Nga porta e Shehit tek presidenti

  Raporti i dorëzuar në Komisionin e Disiplinës nga inspektorët e UEFA-s për të dënuar Skënderbeun me 10 vite pezullim nga kompeticionet e kësaj të fundit dhe 1 milion euro gjobë, ka në brendësi një numër të madh ndeshjesh të trukuara. Në këtë raport janë përmendur shumë emra presidentësh, donatorësh,...
 • Partizani rikthehet të fitojë, Disiplina iu pret “kokat” liderëve

  Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së ka zhvilluar mbledhjen e radhës dhe këtë herë duket se “viktima” ka qenë Partizani. Të kuqtë kanë zhvilluar një ndeshje të mirë përballë Flamurtarit në Kupën e Shqipërisë, ku fitorja nuk pati vlerën e kualifikimit. Por fill pas kësaj ngjarjeje Disiplina vendos tu presë...
 • Nuk rrënohet Skënderbeu, por futbolli shqiptar

  Për të qeshur apo për të qarë? Kjo është dilema më e madhe e sportdashësve shqiptarë. Po me Skënderbeun ç’patën?! Të gjithë u ndjenë krenarë me suksesin e korçarëve në Europë, pavarësisht se për kë ekip bënin tifo në kampionat. Por duket se ishte shumë e bukur për të...
 • Llullaku “la të fejuarën në altar” për të firmosur me ekipin italian

  Azdren Llullaku kompletoi transferimin tek ekipi italian, Virtus Entelës në Serinë B, pasi ishte mbyllur merkato e transferimeve. Por një prapaskenë mjaft interesante e shoqëron këtë transferim, pasi sulmuesi i kombëtares ka bërë një sakrificë të madhe duke anuluar ceremoninë e dasmës me partneren e tij Roksanën. Këtë detaj...


Kthehu