Basketboll Archives - Tirana Today
 • FSHF, Ramës: Sʼkemi ndëshkuar vetëm lojtarët e Partizanit

  Federata Shqiptare e Futbollit reagon pas akuzave të Olsi Ramës për dënimin e dy futbollistëve të Partizanit. FSHF nëpërmjet një deklarate për shtyp, bën me dije se shfaqjet antisportive dhe të gjitha veprimet jo fair që ndodhin në fushat e futbollit kanë qenë dhe do të jenë objekt gjykimi...
 • Video/Trajneri lë në “baltë” ekipin, befasojnë lojtarët

  Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në NBA, në përballjen mes Golden State Warriors dhe Phoenix Suns. Përpos spektakëlit që dhuroi parketi, vëmendjen më të madhe e mori koha e pushimit kur trajneri i Warriors, Steven Kerr nuk jep këshilla por e lë çdo gjë në dorë të lojtarëve....
 • NBA/Celtic tërheq numrin që ka mbartur “The captain and the truth”

  Në përballjen mes Boston Celtic dhe Cleveland Cavaliers në NBA është zhvilluar një ceremoni për tërheqjen e numrit 34, i cili është mbarur nga Paul Pierce. Ai cilësohet si një nga legjendat e këtij sporti dhe është konsideruar si një nga mbrojtësit më të mirë të historisë së Celtics...
 • NBA/Lebron James gjithmonë aty për të shpëtuar Cleveland

  Lebrion James nxjerr Cleveland nga telashet në përballjen me Minnesotën. Skuadra nga Ohio fitoi këtë përballje me rezultatin 140-138 pas kohësh shtesë me The King që u bë vendimtari për këtë skuadër. Ylli i Cavaliers në çastet e fundit të sfidës u bë protagonisti absolut me dy veprime të...
 • NBA/LeBron udhëheq fitoren përballë rivalit direkt Miami Heat

  Cleveland Cavaliers ka mposhtur rivalin direkt në përballjen e shumëpritur me një diferencë pikësh mjaft të shkurtër kundër Miami Heat. Përballë ishin respektivisht vendi i katërt dhe i tretë i Konferencës së Lindjes, në një ndeshje të luftuar, e cila u fitua me 2 pikë më shumë nga Cavs...
 • NBA/Bostoni fitore në frymën e fundit, Indiana ruan ritmin

  Bostoni e harroi shpejt disfatën me Golden State dhe u rikthye te fitorja, pasi mposhti Denverin 111-110, duke ndërprerë serinë e 3 fitoreve radhazi të kësaj të fundit. Në “Pepsi Center”, më i miri në parket ishte padyshim Kyrie Irving, i cili shënoi 27 pikë, duke e drejtuar Bostonin...
 • Foto+Video/Dhunë, “lamtumira” dhe kampionë bote, gjithçka që prodhoi sporti në Shqipëri gjatë 2017-ës

  Shqipëria një vend i vogël por që ka arritur suksese të mëdha në sporte të ndryshme si në nivel klubesh apo Kombëtarja dhe në nivele të sporteve individuale. Viti 2017 ka pasur surpriza sa të hidhura dhe sukses në futbollin shqiptarë dhe në eksperiencat europiane. Po ashtu ka pasur...
 • Lebron James me dy këpucë të ndryshme në parket, ja mesazhi që përcjell

  Cleveland Cavaliers tashmë nuk përmbahen më në rrugën drejt kreut të klasifikimit të Konferencës së Lindjes në NBA. Skuadra nga Ohajo mundi Washington Wizards 106-99, me LeBron James që e mbylli takimin me 20 pikë, 12 topa në tabelë e 15 asist. Sfida me Wizards nuk ishte aspak e...
 • Ekzekutimi misterioz i Lorenzo Wright, lidhjet e gruas së tij me vrasësin

  Më në fund shtatë vjet pas vdekjes së basketbollistit Lorenzo Wright organet amerikane të drejtësisë dënojnë ish-bashkëshorten e tij Sherra Wright Robinson, për fshehje të provave dhe bashkëpunim në vrasje të gradës së parë. Lorenzen Wright, siç ishte edhe emri i tij i vërtetë kishte luajtur për plot pesë...


Kthehu