Sport Archives - Tirana Today
 • Daja: UEFA duhet të bëjë amnisti ndaj Skënderbeut

  Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja foli për çështjen e nxehtë që po kalon klubi korçar.  I ftuar në emisionin Fair Play në News 24, Daja deklaroi se UEFA duhet ta mbështesë Skënderbeun dhe jo ta dënojë. Trajneri theksoi se duhet dhënë ndihmë sportit shqiptarë dhe jo dënim. Ai sqaroi...
 • Skënderbeu i papërmbajtshëm, fiton me përmbysje në Kamëz

  Ekipi i Kamzës ishte përgatitur për një rezultat pozitiv në ndeshjen ndaj Skënderbeut, por nuk ia ka dalë dot.  Skuadra korçare ka përmbysur rezultatin në transfertë. Kamza shpresonte  për një rezultat pozitiv brenda në shtëpi, por ndeshja përfundoi me avantazhin e miqve me rezultatin 1-2. Ekipi  juglindor është tronditur...
 • Tjetër medalje ari për Shqipërinë, Izmir Smajlaj kampion Ballkani

  Pas Luiza Gegës, vjen një tjetër medalje ari për Shqipërinë. Këtë herë, është kampioni Izmir Smajlaj ai që ka fituar medaljen e artë në disiplinën e kërcimit për së gjati, në kampionatin për salla të mbyllura që po zhvillohet në Stamboll të Turqisë. Atleti shqiptar mbrojti titullin e kampionit...
 • FSHF, Ramës: Sʼkemi ndëshkuar vetëm lojtarët e Partizanit

  Federata Shqiptare e Futbollit reagon pas akuzave të Olsi Ramës për dënimin e dy futbollistëve të Partizanit. FSHF nëpërmjet një deklarate për shtyp, bën me dije se shfaqjet antisportive dhe të gjitha veprimet jo fair që ndodhin në fushat e futbollit kanë qenë dhe do të jenë objekt gjykimi...
 • Video/4 ndeshjet ku lojtarët e Skënderbeut “tërhoqën këmbën” sipas UEFA-s

  Raporti i dorëzuar në Komisionin e Disiplinës nga inspektorët e UEFA-s për të dënuar Skënderbeun me 10 vite pezullim nga kompeticionet e kësaj të fundit dhe 1 milion euro gjobë, ka në brendësi një numër të madh ndeshjesh të trukuara. Katër janë ndeshjet që kanë hapur polemikat më të...
 • Kukësi me stadium të ri, Gjici: Dhuratë nga…

  Federata Shqiptare e Futbollit dhe qeveria do tʼi dhurojnë Kukësit një stadium i ri. Në një intervistë për Top Channel, presidenti i skuadrës kampione të Shqipërisë, Safet Gjici tregon rreth projektit të rikonstruksionit të stadiumit, i cili kap shifrën e 5 milionë eurove, për një kapacitet prej rreth 10.000...
 • Atletja Luiza Gega triumfon në Turqi, ʽrrëmbenʼ medaljen e artë

  Atletja shqiptare Luiza Gega është shpallur kampione në garën e 3 mijë metrave në garën e zhvilluar në Stamboll. Vlen të theksohet se gara ka qenë mjaft e fortë, por në fund ka triumfuar shqiptarja duke marrë medaljen e artë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll...
 • Kërcënimet/Takaj shuan dilemat: Ekipi s’do ndalet, arritje të mëdha na presin

  Pas akuzave të UEFA-s për trukim ndeshjesh nga Skënderbeu ka reaguar për herë të parë dhe presidenti i klubit të Skënderbeut Ardjan Takaj. Në reagimi, presidenti shkruan se nuk ka asnjë dijeni ne lidhje me kërcënimin e bërë ndaj personave të cilët po hetojnë Skënderbeun, ndërsa thekson se historia...
 • Raporti i UEFA-s/Skenari i trukimeve; Nga porta e Shehit tek presidenti

  Raporti i dorëzuar në Komisionin e Disiplinës nga inspektorët e UEFA-s për të dënuar Skënderbeun me 10 vite pezullim nga kompeticionet e kësaj të fundit dhe 1 milion euro gjobë, ka në brendësi një numër të madh ndeshjesh të trukuara. Në këtë raport janë përmendur shumë emra presidentësh, donatorësh,...


Kthehu