Politikë Archives - Tirana Today
 • Pavarësia/Rama ndan gëzimin me ndjekësit, opozita e quan “kërcënues”

  Festa e Pavarësisë së Kosovës  ka shërbyer  si pikë bashkimi për politikën shqiptare. Kryeministri Rama përmes një video të shpërndarë në rrjetin social Facebook tregon se si është pritur nga shqiptarët e Kosovës. Kreu i ekzekutivit shqiptar ka shkruar se pritja e tij ishte madhështore dhe mbi të gjitha...
 • Shqipëri-Greqi/Shehu: Rama “kërcënoi” presidentin Meta

  Negociatat e Shqipërisë dhe Greqisë janë shoqëruar me diskutime të shumta, ndërsa ka patur edhe dyshime për tradhti kombëtare pasi ka munguar transparenca nga pala shqiptare. Pas LSI-së edhe PD-ja ka reaguar në lidhje me plotfuqishmërinë e Presidentit të Republikës dhe drejtimin e negociatave me Greqinë. Deputeti i Partisë...
 • President kombëtar/Paloka, Ramës: Deklaratë bombastike, por vlerën ku e ka?!

  Deklarata e Kryeministrit  Edi Rama se Shqipërisë dhe Kosovës i duhet një president i unitetit kombëtar, ka hasur në reagime nga kundërshtarët e tij politikë. Përmes një statusi  në “Facebook”, deputeti i PD-së, Edi Paloka përcjellë shqetësimin se Rama pasi uli të mbathurat del e bën deklarata bombastike  pa...
 • Boçi: Rama shkatërron Teatrin për të fshehur krimin e vitit 1999

  Deputeti i PD-së, Luçiano Boçi thotë se Rama kërkon prishjen e Teatrit Kombëtar për të mbuluar falsifikimin e sipërfaqes duke e lëshuar me qira në vitin 1999. Deputeti demokrat ka publikuar ditën e sotme disa foto në rrjetin social “Facebook”, ku sipas tij vërtetojnë akuzat që ai bën ndaj...
 • 10-vjetori i Pavarësisë/Kryemadhi “tradhton” Metën për Berishën (Foto)

  10-vjetori i Pavarësisë së Kosovës ka bërë bashkë shumë personalitet të kulturës, politikës kosovare dhe asaj shqiptare. Ish-kryeministri Sali Berisha  dhe kryetarja e LSI-së, Monika kryemadhi kanë vizituar Kosovën me rastin e  10-vjetorit të Pavarësisë.Ajo që bie në sy në vizitën e tyre, është fakti se ata kanë qëndruar...
 • Spartak Ngjela: Sʼka rrugë tjetër, të arrestohen …

  Avokati Spartak Ngjela thotë se korrupsioni në vend ka bllokuar gjithçka dhe që kjo të ndryshojë duhet të arrestohen shkaktarët e kësaj gjendje. Me anë të një postimi në facebook, Ngjela shprehet se Shqipëria sot është në stanjacion, dhe ka 20 vite në këtë mënyrë. “Forca duhet të flakë...
 • KLP dhe KLGJ/Vasili: Rama flak ONM-në, anëtarët me probleme

  Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka reaguar përmes një shkrimi në llogarinë e tij Facebook lidhur me votimin e anëtarëve të KLP dhe KLGJ. Sipas Vasilit, Kryeministri Rama ka shkelur ligjin duke pranuar dhe votuar kandidatët që ONM ka përjashtuar nga procesi i sistemit të drejtësisë....
 • Pavarësia/Rama “shkarkon” Metën e Thaçin: Duhet një tjetër president

  Pavarësia e Kosovës ka bërë bashkë krerët më të lartë të politikës kosovare dhe asaj shqiptare. Kryeministri Rama teksa ka folur në Kuvendin e Kosovës, ka theksuar se Shqipërisë dhe Kosovës i duhet një politikë e jashtme dhe jo vetëm ambasada dhe një përfaqësi e njëjtë. Ndërkohë kreu i...
 • “Bishti i kavallit”/Luan Rama: Kryeministri ka lajthitur, i duhet treguar fundi

  Deputeti i partisë Lëvizja Socialiste për Integrim Luan Rama ka reagur në profilin e tij Facebook lidhur me shprehjen e Kryeminisrtit Edi Rama “fundi i bishtit të kavallit” duke thënë se “Zotit Kryeministër duhet t’i tregojmë kavallin” Sipas tij Kryeministri ynë i ka fyer qëllimisht drejtuesit e fakulteteve dhe...


Kthehu