Kronikë Archives - Tirana Today
 • Përplasen tre makina në Shkodër, vdes një nga shoferët

  Pasditen e sotme ka ndodhur një aksident i rëndë në Shkodër. Tre automjete janë përplasur me njëra-tjetrën e për pasojë ka humbur jetën një nga drejtuesit. Ngjarja e rëndë ndodhi orës 17:45 në aksin rrugor Shkodër-Lezhë në vendin e quajtur Kryebushat. Policia njofton se drejtuesi i mjetit tip ‘Benz’,...
 • Lirohet nga burgu ish-drejtori i Rrugëve, Andi Toma

  Mesditën e sotme është liruar nga masa e arrestit me burg ish-drejtorin e Rrugëve, Andi Toma. Ai ishte lënë në burg nga Gjykata e Elbasanit, por vendim te cilin i akuzuari e kishte kontestuar. Ndërkohe, sot Gjykata e Apelit të Durrësit ka marrë vendimin për lirimin e Tomës. Kujtojmë...
 • Audio-përgjimi shkon jashtë Shqipërisë, nis hetimi pasuror për Agron Xhafajn

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimin pasuror për Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Në një njoftim për mediat, Prokuroria bën me dije se po verifikohet pasuria e Geron Xhafajt (emri i ndryshuar), në lidhje me hetimet që po kryhen për audio-përgjimin e publikuar...
 • Arratisja spektakolare, ndalohen dy gardianë në Vlorë

  Dy gardianë të paraburgimit të Vlorës u ndaluan pas arratisjes se bujshme dje të të dënuarit Mikel Kasa nga gjykata. Fillimisht policia shoqëroi tre gardianë, por pas verifikimeve u ndaluan vetëm Gjolek Hodaj dhe Granit Zani. Të dy këta punonjës të Burgjeve akuzohen se nuk kanë marrë masat e...
 • Kushtet çnjerëzore, KE: Si po torturohen të burgosurit e sëmurë në Shqipëri

  Komiteti i Këshillit të Evropës për Parandalimin e Torturës dhe Trajtimin ose Ndëshkimi Çnjerëzor dhe Poshtërues (KPT) botoi sot raportin për vizitën e tij në Shqipëri në shkurt 2017, së bashku me përgjigjen e autoriteteve shqiptare. Shumica dërrmuese e personave të intervistuar nga delegacioni i KPT-së treguan se ata...
 • Video/“Babi, babi…”, të thirrurat e vajzës së shqiptarit që përplasi njerëzit në stacion

  Një aksident tragjik që ka marrë jetën e  një 50-vjeçari ka ndodhur  mëngjesin e sotëm në Athinë, ku një makinë e drejtuar nga një shqiptar u përplas me stacionin e autobusit. Mjeti goditi një qytetar 50-vjeçar që priste në stacion, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Sipas mediave greke,...
 • Detaje/Grabitja e Prokurorisë, mafiozët thyen kamerat dhe…

  Update/Porkuroria e Durrësit ka reaguar për herë të parë pas grabitjes së ndodhur gjatë natës. Me anë të një njoftimi prokuroria deklaorn se janë konstatuar ndërhyrje nga perosna ende të paidendifikuar. Njoftimi Me date 24.05.2018 ne oren 06:30 eshte konstatuar nga ana e punonjesve te prokurorise se ne ambientet...
 • Video+Emrat/Arsenal armësh dhe drogë, kapen vëllezërit në Skrapar

  Policia e Skraparit ka arrestuar dy vëllezër gjatë një aksioni të etiketuar “Osoja”. Hetimi 1-mujor i uniformave blu zbuloi se Kalem Muçaj 51 vjeç dhe Elmas Muçaj 41 vjeç dispononin armë zjarri dhe po përgatiteshin për të kultivuar bimë narkotike. Gjatë kontrollit në banesat e tyre u gjetën 69...
 • Video/I pret rrugën makinës, vdes shqiptari në Itali

  Një 37-vjeçar shqiptar gjeti vdekjen mbrëmjen e së martës në Legnano të Italisë. Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur nga mediat italiane, mësohet se po kalonte rrugën, kur u përplas nga një makinë Fiat 500, në timonin e së cilës ishte një 31-vjeçare italiane. Viktima dyshohet...Kthehu