E premte, 18 Shtator, 2020
28 C
Tirana

KATEGORIA

Kryesore

PS pranon hapjen 100% të listave, opozita bojkoton mbledhjen e Këshillit Politik

Opozita ka bojkotuar mbledhjen e sotme të Këshillit Politik që ishte thirrur në orën 12:00. Shkak është bërë pasi opozita nuk ka pranuar diskutimet...

Listat të hapen 100%, gratë jo më pak se 30%/Zbardhet përmbajtja e draftit që ka dorëzuar Gjiknuri në Këshillin Politik

Tashmë është zbardhur drafti i Partisë Socialiste, i paraqitur në tryezën e Këshillit Politik, i cili nëse merr pëlqimin e palëve do të kalojë...

Jep dorëheqjen kreu i KQZ-së, Klement Zguri

Drejtuesi aktual i KQZ-së, Klement Zguri, ka paraqitur dorëheqjen në Kuvend. Mandati i tij përfundonte në datën 3 nëntor, por ende nuk dihet se...

Meta jep sinjalet: Grushti i shtetit do të shtypet nga grushti i popullit

Në konferencën për mediat, Meta tha i revoltuar se vendi ka marrë tatëpjetën prej kohësh. Sipas tij, kjo mund të shihet nga rritja e...

‘Kryeministër pas 25 prillit?’, Meta shuan heshtjen

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka rinisur konferencat për mediat e përjavshme në lidhje me çështjet kryesore në vend. Meta ka rikonfirmuar edhe një herë...

Vrau ish-kunatën me pushkë, “arrest në burg” për Agron Tanushin

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën “arrest në burg” për Agron Tanushin. Gjatë seancës gjyqësore, ai e ka pranuar krimin, ndërsa akuzohet se ka...

Varhelyi: Shqipëria po bën përpjekje për në BE, nuk ishte e lehtë fillimi i negociatave

Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësi në BE Oliver Varhelyi, në një intervistë për median gjermane ‘Zeitung’, ka folur për prosecin e integrimit në Union. Varhelyi...

Izraeli rikthen izolimin

Izraeli do të rikthejë izolimin, si pasojë e rasteve të shtuara nga koronavirusi. Vendimi në fjalë është marrë pasi situata në vend ka marrë...

Ambasadori gjerman në zyrën e Bashës, para mbledhjes së Këshillit Politik

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha , po zhvillon një takim me ambasadorin e Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf. Takimi po zhvillohet në selinë...

“S’kam hasmëri, nuk mbaj përgjegjësi për veprimet e vëllait”, Preng Gjini rrëfen traumën pas shpërthimit me tritol

Një atentat tronditi kryeqytetin pak ditë më parë, ku një sasi tritoli iu vendos makinës që drejtohej nga Preng Gjini. Ky i fundit ka...

Të fundit

PS pranon hapjen 100% të listave, opozita bojkoton mbledhjen e Këshillit Politik

Opozita ka bojkotuar mbledhjen e sotme të Këshillit Politik që ishte thirrur në orën 12:00. Shkak është bërë pasi opozita nuk ka pranuar diskutimet...

Ndarja e mandateve dhe koalicionet /Opozita e bashkuar dorëzon kërkesën për ekspertizën nga ODIHR

Përfaqësuesit e opozitës së bashkuar në Këshillin Politik, Petrit Vasili dhe Oerd Bylykbashi i kanë dërguar një kërkesë Këshillit Politik, për të marrë asistencën...

Ja si riciklimi po e “vret” planetin tonë

Nga: Louise Guillot “Politico.eu” Përpjekja për të promovuar riciklimin e mbetjeve, ka qenë shumë e suksesshme. Ky është argumenti që përdoret shpesh nga disa ambientalistë,...

Në prill ka vetëm votë pro apo kundër Edi Ramës

Nga: Lorenc Vangjeli Ka një keqkuptim të jashtëzakonshëm nga opozita shqiptare në ngutin e saj drejt të përpjetës së pushtetit. Edhe opozita e djeshme socialiste...

Listat të hapen 100%, gratë jo më pak se 30%/Zbardhet përmbajtja e draftit që ka dorëzuar Gjiknuri në Këshillin Politik

Tashmë është zbardhur drafti i Partisë Socialiste, i paraqitur në tryezën e Këshillit Politik, i cili nëse merr pëlqimin e palëve do të kalojë...