Intervista Archives - Tirana Today
 • Largohet nga “Vizioni” për në “Klan”, Turjan Hysko jep detajet

  Pas thashethemeve të shumta për largimin e tij nga “Vizion Plus” për të nisur një aventurë të re në një tjetër televizion gjeneralist, Turjan Hysko rrëfehet në një intervistë ekskluzive për “Bluetooth” të “Gazeta Shqiptare” për të gjitha projektet e reja që pret të nisë në shtator në “Klan”....
 • Rrëfemi prekës i babait të Xhafer Matës: Takimi i parë me Xhuljetën, djali qante!

  Një makinë policie qëndron e stacionuar 24 orë përpara derës së Taip Matës. Sapo kapërcen portën e hekurt të shtëpisë dykatëshe, kupton se dhimbja dhe tensioni janë përzier bashkë. Vëllai i Xhaferr Matës, djalit që vrau ish-të dashurën dhe veten mëngjesin e 8 qershorit, nuk e pret mirë mbërritjen...
 • Integrimi në BE/Hahn rrëfen sekretin e madh për Shqipërinë

  Komisioneri i BE-së Johanes Hahn shpreson për zgjidhjen e mosmarrëveshjes së emrit dhe e quan dritë të gjelbër për çeljen e negociatave me Maqedoninë dhe Shqipërinë. Zgjidhja e mosmarrëveshjes së emrit midis Greqisë dhe Maqedonisë ka qenë  në qendër të vëmendjes muajt e fundit. Tani lehtësimi është i madh,...
 • Kampe për refugjatët dhe ushtarët e ISIS? Reagon Rama: Kjo është marrëzi!

   Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, në një intervistë ekskluzive për Anadolu Agency (AA) ka folur në lidhje me marrëdhëniet Shqipëri-Turqi, partneritetin strategjik midis dy vendeve, përpjekjet e përbashkëta për të eliminuar kërcënimin e strukturave të organizatës terroriste FETO në Shqipëri, për çështjet e brendshme dhe rrugëtimin evropian të Shqipërisë,...
 • Flet për herë të parë babai i Xhuljetës: Ja ç’ndodhi 3 ditë para krimit

  Sulejman Çuni, babai i 19-vjeçares Xhuljeta Çuni, ishte në Greqi kur vajza e tij u vra nga Xhafer Mata. Në një intervistë dhënë për gazetarin Spartak Koka, babai i 19-vjeçares thotë se nuk kishte asnjë dijeni që vajza e tij të ketë qenë e lidhur me 31-vjeçarin Mata. Ndërsa,...
 • Ditmir Bushati: Do të zbatojmë marrëveshjen për emigrantët

  “Shqipëria nuk mund të kapërceje kapacitet e saj, në përballimin e situatës së emigranteve nga Lindja e Mesme, pavarësisht situatave gjeopolitike,” ka deklaruar Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati gjatë një interviste për ABC News. Mes të tjerash ai tha se qeveria shqiptare është e gatshme të përgjigjet, bazuar tek...
 • Integrimi/Austria: Ballkani është copë-copë. BE e ka lënë pas dore

  Në fillim të korrikut Austria do të marrë presidencën e BE. Në qendër të politikës së BE do të jetë deri në fund të vitit afrimi i Ballkanit Perëndimor me BE. Ministrja e Jashtme e Austrisë, Karin Kneissl duke folur në një intervistë për “Deutsche Welle” mbi integrimin e...
 • Gjithçka nuk dini rreth Rita Orës, rrëfehet babai i saj

  Vogëlushja shqiptare Rita Ora u shpërngul në moshën 1-vjeçare nga Kosova në Angli së bashku me prindërit e saj dhe motrën e madhe Elena, aty nga fundi i viteve ‘90. Por, ndërsa rritej e jetonte në Londër, do të ishte “e mbështjellë” me kulturën, njerëzit dhe traditat e vendit...
 • Ndeshja vëllazërore, biznesmeni: Tifozët do të ndezin Zyrihun me himnin kuqezi

  Kombëtarja e Shqipërisë dhe Përfaqësuesja e Kosovës do të takohen në Zyrih për të zhvilluar një ndeshje miqësore. Shqipëria dhe Kosova takohen në Zyrih në stadiumin ‘Letzigrund’ sot më 29 maj, dhe ndeshja fillon në orën  20:00. Për në një intervistë për mediat zvicerane kosovari Arsim Hyseni,  që ka...Kthehu