Stil

Cana bën krenarë shqiptarët, u jep një ‘mësim’ të mirë emigrantëve (Video)

               Publikuar në : 16:03 - 12/10/18 Enno

Ish kapiteni i Kombëtares shqiptare Lorik Cana gjithmonë e ka treguar patriotizmin e tij për Shqipërinë dhe vazhdon ta vërtetojë dita ditës. I ftuar tek Rudina Mgjistari, Cana ka folur për familjen e tij, e cila është bashkëshortja italiane dhe djali.

Madje ai u shpreh se para se të martohej me Monikën i kishte vënë asaj kusht gjuhën shqipe.“Ishte kusht paramartesor që djali absolutisht nuk duhet ta thyejë zinxhirin e traditës, të gjuhës sepse ne që kemi qenë në emigracion, gjenerata e parë e mban, por gjenerata e dytë thuajse e ka humbur gjuhën.

Kur martohesh, martohesh për dashuri dhe për partnerin e duhur, por ka vështirësitë e veta sidomos nga pikëpamja e gjuhës, por kjo nuk duhet të jetë një argument për mos bërë më të mirën”, tha Lorik Cana.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu