E premte, 24 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Behgjet Pacolli, të rinjve: Kujdes, Bitcoin si firmë piramidale

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli këshilloi të rinjtë kosovarë që mos të merren më investime në monedhën virtuale Bitcoin. Pasi ka promovuar librin “15 parimet e suksesit sipas Behgjet Pacollit” në ambientin e kolegjit AAB, Pacolli ka folur dhe ka dhënë këshilla të mira para studentëve duke u thënë atyre se monedha Bitcoin është si firmat piramidale.

Pacolli ka këshilluar që të mos merren me Bitcoin, sepse me anë të kësaj monedhe virtuale investimet e tyre nuk kanë garanci dhe suksesi nuk do tu zgjatë, shkruan Insajderi.

“Mos lakmoni në Bitcoin, është valutë virtuale që funksionon në ujdhesa por në momentin që dalin nga ai lloj sistemi, piramida fillon të bjerë”, ka thënë Pacolli.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kërcet arma në Lushnje, 65-vjeçari plagoset nga i vëllai

Policia ka mundur të zbardhë ngjarjen e sotme në Lushnje, ku mbeti i plagosur një person. Burime nga policia bënë me dije se si...

Këmbimi valutor për sot

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

Kapriçot e motit/Dita nis e freskët, temperatura deri në 28 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të vranët por pa reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të...

Berisha kërcënon me shkarkim kreun demokrat

Kryedemokrati Basha e bëri të qartë në një deklaratë për mediat, se nuk ka asnjë forum që kthen pas vendimin për përjashtimin e ish-kryeministrit...

Vishaj-Llallës: Vetë na i mësove “peshqit e mëdhenj”, dil dhe trego kush janë

Policia zbarkoi mbrëmjen e djeshme në shtëpinë e Adriatik Llallës, pak orë pas vendimit të formës së prerë të Apelit të Gjykatës së Posaçme,...