Audio-përgjimi/Prokuroria zbaton “urdhrat” e Ramës, kërkon dëshminë e tre demokratëve - Tirana Today

Audio-përgjimi/Prokuroria zbaton “urdhrat” e Ramës, kërkon dëshminë e tre demokratëve

Pas deklaratave të gazetarëve dhe analistëve se Prokuroria duhet të nisë menjëherë hetimet për audio-përgjimin ndaj Agron Xhafajt, kjo e fundit nuk bëri asnjë lëvizje.


Menjëherë pasi kryeministri i vendit Edi Rama e cilësoi jo autentik video-përgjimin e publikuar nga PD dhe kërkoi të shkonin në burg ata që e nxorën, Prokuroria bën ekzaktësisht ato që i kërkon kreu i qeverisë.

Organi i akuzës i ka dërguar letër për tu paraqitur tre demokratëve, deputetit Enkelejd Alibeaj, Ervin Salianji dhe ekspertit të drejtësisë pranë PD-së Gazment Bardhi.

Kjo lëvizje e prokurorisë kaq e vonuar vë në pikëpyetje të madhe profesionalizmin e saj por edhe ndikimin e madh që ka nga politika.


Kategori
KronikëShqipëriaTë Gjitha
Ska koment

Lini koment

*

*
Të lidhura

Kthehu